Fotbal

Bundesliga: Borussia si odváží bod z Mnichova 48

admin  |  Fotbal

Německá Bundesliga dnes nabídla souboj dvou velko klubů. Proti sobě los patnáctého kola postavil domácí Bayern Mnichov a Borussii Dortmund. To že se jedná o velmi sledovaný zápas, potvrdilo i číslo, v kolika zemích se tento zápas vysílal. Práva na tento zápas koupilo rovných 203 zemí po celém světě. Byl tak vytvořen nový rekord německé ligy. Do tolika států se nikdy před tím z Německa nevysílalo.

Oba týmy postrádaly pro dnešní zápas několik opor. Bayern se musel 90 minut obejít bez dvojice Arjen Robben a Luiz Gustavo. Hostující žlutočerní postrádali svého kapitána Sabastiana Kehla.

Prvních 12 minut a 12 vteřin bez fandění

12 minut a 12 vteřin – takový časový interval v prvním poločase nezněly arénou jiné zvuky než pískot nebo ojedinělé pokřiky. Tento protest fanoušků vznikl proti chystaným omezením, o kterých se bude jednat 12. prosince. Půjde například o rušení míst na stání. S tím ovšem fanoušci nesouhlasí.

Fanoušci si dávali prvních 12 minut zápasu oddych. Hráči však nikoli. Oba týmy vlétly do zápasu s vervou a hra se přelévala ze strany na stranu. Obrany obou týmů však pracovaly na jedničku a tak jsme prakticky neviděli útočící tým ve velkém vápně.

Když se na světelné tabuli objevila dvanáctá minuta, v ochozech to začalo rázem vřít. Fanoušci začali vytvářet to tolik typické peklo pro německou ligu. Nejednomu diváku z tohoto šel jistě mráz po zádech.

S probuzením fanoušků jako by se útočné síly začaly přelévat také na kopačky domácího týmu. Borussia se prakticky do konce poločasu pouze bránila náporu Bayernu. Bránila však efektivně a neposkytovala prakticky žádné mezery k větší příležitosti ke skórování.

První opravdu povedenou střelu vyslali však hosté a to ve 44. minutě z kopačky Reuse. Tuto střelu mířící pod břevno však domácí brankář vyboxoval na roh. Skóre se tedy první poločas neměnilo.

Do vedení se dostali domácí

Dortmund si pravděpodobně v šatně vyslechl nelichotivá slova a tak do druhého poločasu nastoupil s většími útočnými choutky. Hosté si vytvořili několik šancí, které měli i šanci ke změně skóre. Nestalo se však tak.

První rozburácení tribun zajistili domácí hráči. Tony Kroos byl tím, kdo se před velkým vápnem šikovně zbavil obránců a poté mu jen zbývalo přesně zamířit ke vzdálenější tyči- 1:0.

Hostům se podařilo vyrovnat

Pokud by Borussia dnes prohrála, ztrácela by na vedoucí Bayern již propastných 14 bodů. Hosté však nakonec zařídili ztrátu „pouhých“ 11 bodů po dnešním utkání. V 74. minutě dostal Dortmund k dispozici rohový kop. Po rozehrání se dostal míč k Mario Götzemu. Ten si míč efektně zpracoval a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

V závěrečných minutách pod kotel úspěšně zatápěli opět domácí. Dostali se také ke dvěma vyloženým gólovkám. Bod pro hosty však nakonec vychytal vynikající brankář Weidenfeller.

Domácí stále ve vedení

Dnešní remízou se tedy v tabulce mezi těmito dvěma soky nic nemění. Bayern má před Borussií stálý jedenáctibodový náskok. Zaváhání domácích však skvěle využil druhý tým tabulky, Leverkusen, který po dnešní domácí výhře 1:0 nad Norimberkem ztrácí na lídra tabulky pouze osm bodů.